Włoskie stoły i stoliki Kartella od lat zachwycają miłośników i krytyków nowoczesnego wzornictwa. Stół jest sercem kuchni, jadalni a niekiedy także salonu, dlatego ważne jest, aby przy jego wyborze kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale też oryginalnym wyglądem, ponieważ ten mebel często dominuje we wnętrzu, w którym się znajduje.

Kartell produkuje nie tylko stylowe stoły do prywatnych mieszkań, ale również rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w przestrzeni biurowej czy publicznej. W końcu bardzo ważnym aspektem w naszym życiu jest otaczanie się pięknymi przedmiotami!

Pierwszy monolityczny stolik wykonany całkowicie z tworzywa. Japoński projektant Tokujin Yoshioka wniósł do tego modelu charakterystyczny dla swojej kultury minimalizm. Dzięki prostej strukturze i transparentności Invisible Table wpasuje się w każde pomieszczenie.

Na rodzinę Invisible składa się kilka wersji w różnych rozmiarach w dostępnej szerokiej bazie kolorystycznej.

Antonio Citterio stworzył model Multiplo, który łączy w sobie różne materiały. Jego podstawa to formowany termoplastyczny polimer, a blat (w zależności od upodobań) wykonany jest ze szkła lub kamionki.

Kartell prezentuje trzy wersje w różnych rozmiarach, kolorach i kombinacjach materiałów, aby dostosować stół do własnych potrzeb oraz charakteru pomieszczenia od domowego stołu jadalnego po stół barowy lub miejsce do pracy.

W ofercie znajdziemy trzy kształty blatów – koło, owal oraz zaokrąglony kwadrat. Okrągłe stoły będą świetnym rozwiązaniem do jadalni lub sali restauracyjnej. Blaty kwadratowe sprawdzą się natomiast w przestrzeniach kuchennych i biurowych.

Elegancka i minimalistyczna linia stolików Top top, której twórcami są  Philippe Starck i Eugeni Quitllet, zachwyca swą prostą, geometryczną formą. Różnorodność kształtów (jest dostępny zarówno z kwadratowym jak i okrągłym blatem) sprawia że znajduje wszechstronne zastosowanie i zaspokoi różnorodne wymagania użytkowe.

Mały i funkcjonalny mebel o szerokim zastosowaniu- tak można opisać stolik Tip Top, którego autorem jest Philippe Starck. Na podstawie opiera się okrągły blat. Połączenie barwnego i przezroczystego tworzywa nadaje stolikowi wyrazistej głębi.

Linia stolików, którą zaprojektowała Patricia Urquiola, charakteryzuje się kobiecym i eleganckim wyglądem. Inspirację do tego projektu artystka znalazła w hafcie, który przeniosła na blat stolików. Transparentny materiał sprawia, że T-Table zdają się imitować stoły szklane.