Sofa jest ukoronowaniem każdego salonu i najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu. Włoskie sofy Kartella zapewniają wygodę i komfort wypoczynku. Projektanci tworzący dla firmy opracowali wiele modeli, które odznaczają się nie tylko cechami typowymi dla stereotypowej sofy, ale wyróżniają się nowoczesnym stylem, który zaspokoi wymagania osób poszukujących mebli o współczesnym wyglądzie i niebanalnych rozwiązaniach. Nowinki technologiczne wprowadzone przez markę Kartell pozwoliły na wprowadzenie do produkcji sof z tworzyw sztucznych, które często łączą się z naturalnymi  materiałami.

Kartell produkuje sofy stylowe, które są efektem niekonwencjonalnych pomysłów ich twórców. W ofercie marki odnajdziemy pełną gamę różnorodnych produktów: od miękkich wypoczynkowych mebli z ogromnymi poduszkami, poprzez połączenia miękkich tkanin z plastikiem, kończąc na sofach wykonanych całkowicie z tworzyw sztucznych.

Sofy dla Kartella projektują topowi designerzy tacy jak Philippe Starck, Piero Lissoni i Carlo Tamborini czy Patricia Urquiola. Różnorodni twórcy wprowadzili na rynek wnętrzarski rozmaite obiekty, dzięki czemu Kartella nie można przypisać do jednego konkretnego stylu.

Patricia Urquiola dla Kartella zaprojektowała niezwykłą sofę, w charakterystycznym dla niej stylu. W jej twórczości przeważają formy inspirowane naturą. W przypadku modelu Foliage nie mogło stać się inaczej. Odwołania do organicznych form uwidaczniają się w kształcie mebla zaprojektowanego przez tą wszechstronną kobietę. Oparcie przypomina koronę drzew, natomiast nogi sofy zdają się być gałęziami, które stanowią wsparcie dla bujnej „roślinności”. Odchodząc od artystycznych inspiracji projektantki, Foliage to sofa charakteryzująca się miękką linią, opływowymi kształtami i niezwykle kobiecym, eleganckim wyglądem. Będzie ukoronowaniem salonu w stylu glamour i uświetni każde nowoczesne wnętrze. Atutem tego modelu jest szeroka gama kolorystyczna i kilka różnych materiałów dostępnych w ofercie.

Philippe Starck zaskakuje każdym swym projektem i przy modelu Uncle Jack nie mogło być inaczej. W pełni transparentna sofa, wykonana w całości z tworzywa sztucznego podbiła rynek wnętrzarski swoim mocnym i odważnym wyglądem. Przezroczysty materiał sprawia, że wtapia się w otoczenie. Wbrew pozorom nie można przejść obok Uncle Jack obojętnie. Uzupełnieniem tej nowoczesnej sofy jest fotel Uncle Jim bazujący na podobnych kształtach.

Model zaprojektowany przez Starcka będzie ekscentrycznym akcentem w każdym pomieszczeniu, ale doskonale sprawdzi się również na zewnątrz

Piero Lissoni w modelu Plastics Duo połączył klasyczną formę sofy z nowoczesnym podejściem do projektowania, poprzez wykorzystanie tworzywa. Nóżki, na których opiera się cała konstrukcja, są wykonane z przezroczystego poliwęglanu. Lekkie, niemalże niewidoczne nogi nadają sofie ciekawego wyglądu. Ogromne, miękkie poduchy wypełnione są gęsim pierzem i puchem, obleczone są w tkaninę składającą się z mieszanki bawełny i wiskozy z domieszką jedwabiu i lnu, co dodaje komfortu użytkowania.

Każda osoba, niezależnie od wieku, marzy o zapadnięciu się w miękkie siedzisko i oparcie sofy Plastics Duo!

 

Stylowa klubowa sofa, nawiązująca do amerykańskiego stylu, została zaprojektowana przez Starcka. Miękka, opływowa linia podłokietników kontrastuje z prostym oparciem. Materiałem wykorzystanym do produkcji tej sofy jest polietylen barwiony w masie. Dzięki temu innowacyjnemu tworzywu model Bubble Club będzie idealnym rozwiązaniem do restauracji, klubów czy hoteli i spełni swoje zadanie również w aranżacji ogrodu, tarasu i innych przestrzeni zewnętrznych.

Oferta Kartella jest bogata w różnego rodzaju sofy do salonu, ale też obiekty, które sprawdzą się w aranżacji innych przestrzeni. Powyższe najpopularniejsze produkty nie wyczerpują wszystkich możliwości jakie proponujemy w naszych stacjonarnych salonach.