Czy lampa musi być wyłącznie funkcjonalna? Dział Kartell Lights udowadnia, że można połączyć dwie funkcje: użyteczność i dekoracyjność w jednym projekcie. W ten sposób powstają awangardowe formy, które zachwycają miłośników wzornictwa na całym świecie. Dział oświetlenia Kartella i jego projektanci zdobyli uznanie krytyków designu, zyskując popularność i zdobywając prestiżowe nagrody.

Za Kartell Lights odpowiada światowej sławy projektant- Ferruccio Laviani. Jego fascynacja barwą i światłem doprowadziła do powstania awangardowych projektów, a wykorzystanie nowoczesnej technologii i innowacyjnego materiału sprawiło, że stworzone według jego pomysłu nowoczesne lampy, szybko podbiły serca wielbicieli designu  oraz zyskały ogromny sukces.

Na pozór proste lampy wiszące z serii Fly są jednocześnie technologiczną perełką na rynku światowego wzornictwa. Ich kształt nie jest w pełni hemisferyczny, dzięki czemu lepiej gromadzi światło. Półprzezroczysty materiał, z którego zostały wykonane nadaje lampą nowego wyrazu. Zestawiając kilka modeli z serii Fly w jednej aranżacji uzyskujemy efekt unoszących się w powietrzu podświetlonych baniek mydlanych.

Model E’ to lampa o prostym wzorze. Uwagę przyciąga plisowana oprawa wykonana z poliwęglanu. Krystaliczna transparentna wersja z pewnością przypadnie do gustu minimalistom, którzy szukają nieskomplikowanych rozwiązań. Natomiast osobom chcącym dodać kolorowego akcentu w pomieszczeniu proponujemy cztery wyraziste barwy, w których dostępny jest model E’. Kolekcja składa się z lamp wiszących i kinkietów.

Lampy Planet stworzył dla marki Kartell Tokujin Yoshioka- japoński projektant, uznany na świecie za swoje nowatorskie podejście do wzornictwa. Forma klosza przybiera eliptyczny kształt. Jej struktura przypomina swym wyglądem kryształki, które mienią się nie tylko po jej włączeniu. Lampy z tej serii przywodzą na myśl gwiazdę lub świetlistą planetę, przez co nie możemy oderwać od niej wzroku. W skład rodziny Planet wchodzą lampy wiszące, stojące i stołowe, dostępne w trzech odcieniach.

Battery – ta bezprzewodowa niewielka lampka zrewolucjonizowała rynek designu i stała się jednym z najpopularniejszych modeli Kartell Lights. Projektant udowodnił, że lampy klasyczne nie muszą być wcale nudne. Dostosowując tradycyjną formę do współczesnego designu, wykorzystując przy tym technologię, uzyskał nowoczesny efekt, który został doceniony na całym świecie.

Lampka Take projektu Ferruccio Laviani to bestseller marki Kartell. Klasyczna forma zamknięta w nowoczesnym materiale uświetni każde pomieszczenie. Mały rozmiar, stosunkowo niska cena i piękne opakowanie sprawiają, że Take z powodzeniem sprawdzi się jako prezent.

To kolejny przykład marki Kartell na połączenie tradycji dawnej epoki ze współczesnym światem. Barokowy kształt lampy został zamknięty w innowacyjnym materiale jakim jest poliwęglan. Bourgie łączy w sobie skrajności: klasykę, bogactwo i tradycję z nowoczesnością, ironią i transparentnością. Wysokość lampy można dowolnie modyfikować, dzięki czemu każdy może dostosować ją do własnych potrzeb.

Elegancka forma Cindy nawiązuje do designu lat 70-tych ubiegłego wieku. Projekt został zmodernizowany poprzez wykorzystanie charakterystycznego dla Kartella materiału oraz przez metalizujący kolor, który unowocześnia jej kształt.