Plastikowe krzesła zdobywają niemałą popularność, jednak nie mogą dorównać tworzywom sztucznym, które marka Kartell wprowadziła na rynek wnętrzarski. Produkty tej firmy są uwielbiane dziś na całym świecie! Nic dziwnego, skoro projektanci tworzący dla firmy wykonali przez lata wiele pożądanych dziś modeli, które szybko stały się obiektami kultowymi. Najszybciej mianem ikony designu mogło się poszczycić krzesło Louis Ghost , które zaprojektował Philippe Starck. Szybki sukces tego projektu doprowadził do powstania całej rodziny mebli Ghost, w której skład wchodzą stylowe krzesła do jadalni, krzesełka dla dzieci, ale też szafki czy lustra. Cała gama produktów transparentnych stała się znakiem rozpoznawczym firmy Kartell.

Włoskie krzesła z tworzyw sztucznych sygnowane nazwiskami światowej sławy projektantów są w tym momencie wysoko cenione przez branżę wnętrzarską na całym świecie. Zachwycają nie tylko swym wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane, ale również innowacyjnym podejściem do projektowania.  Krzesła Kartella w większości zostały wyprodukowane w taki sposób, że nadają się nie tylko do wyposażania wnętrz, ale również aranżacji tarasów, balkonów, ogrodów czy zewnętrznej przestrzeni publicznej.

Niezaprzeczalna ikona designu, która podbiła światowy rynek wzornictwa i nadal jest najbardziej pożądanym przedmiotem zaprojektowanym przez markę Kartell. Philippe Starck zainspirował się stylem mebli obecnym na dworze Ludwika XV. Barokowy kształt i transparentny materiał w połączeniu tworzą jedną spójną całość. W swoim projekcie Starck zawarł pewien dowcip i przepis na to jak stylowo można połączyć tradycję i nowoczesność.

Kolejne krzesło Starcka, które szybko znalazło się na szczycie pozycji najbardziej popularnych przedmiotów designerskich. Model Masters łączy w sobie trzy kultowe projekty największych sław wzornictwa: Seria 7 Arne Jacobsena, Tulip Armchair Eero Saarinena i Eiffel Chair Charlesa Eamesa. Tym projektem Starck składa hołd trzem ikonom współczesnego wzornictwa.

Starck po ogromnym sukcesie modelu Louis Ghost stworzył całą rodzinę mebli, nawiązując stylem do pierwszego słynnego projektu. Victoria jest wysmukloną wersją krzesła Louis Ghost. Niezwykle kobiecy charakter na pewno przypadnie do gustu wielbicielkom pięknych przedmiotów.

Thalya łączy w sobie prostotę pomysłu z mocnym rysunkiem graficznym. Model zaprojektowany przez Patricka Jouina charakteryzuje się zgrabną sylwetką oraz elegancką, miękką linią. Wykonane z przezroczystego poliwęglanu przy zastosowaniu technologii gazowo-wtryskowej. Krzesło Thalya dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych, a wyrafinowane odcienie sprawiają, że nadaje się do eleganckich pomieszczeń.

Tokujin Yoshioka- twórca Ami Ami, chciał odtworzyć w tym projekcie jeden z typowych symboli stylistycznych swojej kultury, a mianowicie splot. Motyw na krześle odwołuje się do kultury orientalnej, ale skontrastowanie japońskiego splotu z innowacyjnym materiałem sprawia, że model Ami Ami nabywa nowoczesnego wyglądu.

Jest to najnowsze krzesło marki Kartell, które od razu podbiło rynek współczesnego wzornictwa. Prosta, minimalistyczna i bardzo nowoczesna forma charakteryzują model Piuma. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy wybierze wariant odpowiedni dla siebie. Materiał użyty do produkcji krzesła i zastosowanie nowoczesnej technologii doprowadziły do powstania ultralekkiego przedmiotu.

W naszej ofercie posiadamy jeszcze wiele modeli, które zachwycają mieszkańców stolicy. Krzesła Kartella są coraz częściej wybierane do prywatnych aranżacji oraz pomieszczeń publicznych, takich jak hotele czy restauracje. Oprócz topowej dziesiątki, w salonach warszawskich, popularne są stołeczki La Boheme, zachwycające swą klasyczną formą przypominającą wazon oraz dziecięca wersja najbardziej znanego projektu Starcka, czyli Lou Lou Ghost. Warto przekonać się na własne oczy i poznać bliżej produkty Kartella w naszych salonach stacjonarnych!