Nieczęsto spotykamy w tej dziedzinie awangardowe, nietypowe rozwiązania, które określałyby ducha naszych czasów. Marka Kartell pozbywa się jednak stereotypów wprowadzając na rynek meblarski włoskie fotele, wyróżniające się designem na światowym poziomie i wysoką jakością wykonania. W ofercie odnajdziemy fotele wykonane przede wszystkim z tworzyw sztucznych, z czego słynie marka. Jednak oprócz rozwiązań idealnych do przestrzeni prywatnej, Kartell oferuje biurowe, obrotowe fotele, czego przykładem są modele Maui oraz Spoon Chair, które są nie tyle dostosowane do takich miejsc, ale również będą urozmaiceniem miejsca pracy- na pewno przyczynią się też do wzrostu kreatywności.

Materiał, który wykorzystuje firma do produkcji swoich mebli, pozwala na wykorzystywanie produktów na zewnątrz. Dlatego Kartell oferuje także fotele ogrodowe, ich ciekawe formy, trwałość materiału i nowoczesny wygląd sprawiają, że chętnie są wybierane do aranżacji tarasów, balkonów oraz zewnętrznych przestrzeni hoteli czy restauracji.

Philippe Starck stworzył awangardowy fotel, w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Charakterystyczna transparentność pozwala na wkomponowanie mebla w każdą aranżację. Proste linie w połączeniu z opływowymi kształtami tworzą ciekawą formę nowoczesnego fotela. Na pewno będzie urozmaiceniem wszystkich wnętrz utrzymanych w stylistyce minimalizmu, ale również będzie ekscentrycznym dodatkiem klasycznych aranżacji.

Charakterystyczne cechy wykorzystanego materiału sprawiają, że krzesło jest odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki temu z powodzeniem fotel Uncle Jim może posłużyć do zaaranżowania przestrzeni ogrodów i tarasów oraz zewnętrznych miejsc do użytku publicznego. Model ten jest dopełnieniem sofy Uncle Jack, która jest jednym z naszych bestsellerów w salonach w Warszawie.

Niezwykły projekt Patrici Urquioli dla marki Kartell szybko zdobył serca przede wszystkim kobiet pasjonujących się  designem. Nowoczesne podejście do wzornictwa, artystyczne zacięcie i kreatywność projektantki doprowadziły do uzyskania niezwykłej formy fotela. Jego kształt inspirowany jest naturą, do której Urquiola często powraca w swoich projektach. Odwołanie do organicznych form jest bardzo widoczne w oparciu, którego linia, materiał i struktura przypominają swoim wyglądem koronę drzewa.

Urquiola połączyła w jednym projekcie tworzywa sztuczne z naturalnymi włóknami. Korpus wykonany jest z lakierowanego metalu, do wypełnienia siedziska i oparcia wykorzystano piankę poliuretanową powleczoną tkaniną stworzoną z materiału Trevira lub stuprocentowej wełny. Fotel jest uzupełnieniem sofy o tej samej nazwie. Te wypoczynkowe meble będą świetnie wyglądały w połączeniu, ale również sprawdzą się indywidualnie w różnych aranżacjach.

Kiedy myślimy o fotelu od razu oczami wyobraźni widzimy miękki, ogromny mebel, składający się z wielkich poduch. Philippe Starck wykorzystuje to wyobrażenie dostosowując je do możliwości technologicznych Kartella. Bubble Club wykonany jest w całości z barwionego w masie polietylenu. Technologia i badania naukowe pozwoliły firmie Kartell, jako pierwszej w branży, na seryjną produkcję modelu, który do tej pory był wykonywany rzemieślniczo.

Bubble Club dzięki swojej wyjątkowej odporności na działanie czynników atmosferycznych, doskonale nadają się do aranżacji przestrzeni zewnętrznych. Uzupełnieniem fotela jest wygodna sofa oraz stolik, utrzymane w tym samym stylu.